Ostravsko

Ostravsko

Ostravsko

Ostravsko

Ostravsko

Zajímavost v okolí penzionu

SPORT ARÉNA

Palác kultury a sportu, postaven v letech 1985-198. Je počtem 12 000 míst druhou největší sportovní halou v republice. Zhlédnout zde můžete nejen sportovní utkání, ale i řadu hodnotných koncertů.

SHOPPING PARK AVION

Jeden z největších obchodních komplexů v Ostravě, kde si můžete vybrat zboží nejrůznějšího sortimentu. Park vyrostl koncem 90. let. Nachází se zde více než 70 různých obchodů a obchůdků nabízejících zboží od potravin přes elektroniku až po sport. Areál se dále rozšiřuje.

AQUAPARK SAREZA

Rozsáhlý venkovní vodní areál přímo v našem obvodu Ostrava-Jih.. Najdete zde řadu atrakcí přes bazény, tobogány apod. Vhodné nejen k relaxaci.

Zajímavost v Ostravě

NOVÁ RADNICE

Nachází se na Prokešově náměstí a je to největší radniční komplex v České republice. Její součástí je vyhlídková prosklená kvadratická věž, z níž je nádherný pohled na celé město.

STARÁ RADNICE

Nachází se na Masarykově náměstí, dnes je sídlem Ostravského muzea, kde probíhají zajímavé krátkodobé i dlouhodobé výstavy.

SLEZSKOOSTRAVSKÝ HRAD

Leží na soutoku řeky Ostravice a Lučiny. Dnes nádherné místo pro relaxaci, odpočinek s možností kulturního zážitku.

KOSTEL SV. KATEŘINY

Nachází se v městské části Hrabová. Je to dřevěný kostelík ze 16. století, který v roce 2002 zcela vyhořel. Patřilmezi nejhodnotnější dřevěné sakrální stavby dochované na severovýchodní Moravě. Dnes můžete vidět a navštívit jeho věrnou repliku s šindelovou střechou.

ZOOLOGICKÁ ZAHRADA

Byla založena v roce 1953, její plocha je 104 ha achovávíce než 1200 zvířat. Je to nádherný areál poskystující relaxační pobyt pobyt s řadou aktivit a zážitků pro celou rodinu.

STODOLNÍ ULICE

Asi netřeba představovat již dobře známou a zavedenou ulici s řadou barů a klubů.

LANDEK

Tato lokalita v Petřkovicích je památkou na paleolitického osídlení střední Evropy, tábořiště lovců mamutů. Nalezena zde byla Landecká Venuše, uhelné sloje vycházející až na povrch. Součástí areálu je blízké a velmi oblíbené Hornické muzeum a přírodovědná naučná stezka.

HVĚZDÁRNA A PLANETÁRIUM

Areál v Krásném Poli nabízí zajímavé prohlídky oblohy s řadou doprovodných programů..

Zajímavosti Ostravsko

ŠILHEŘOVICE

Areál zámku a zámecké zahrady spolu s golfovým areálem.

KOPŘIVNICE

Město s muzeem automobilů, v blízkosti Štramberská trůba, jeskyně Šipka a rozhledna Bílá hora.

HUKVALDY

Hrad s rozsáhlým parkem a oborou, poskytující také kulturní vyžití.

AQUAPARK OLEŠNÁ

Nedaleko Frýdku-Místku, rozsáhlý areál pro sportovní vyžití celé rodiny.